Неизвестни Фактически твърдения за Птицевъдство

Неизвестни Фактически твърдения за Птицевъдство

Неизвестни Фактически твърдения за Птицевъдство

Blog Article

В съвременни условия конете се отглеждат предимно със спортна цел – за езда и като помощници за военни или охранителни патрулни операции в горски терени. Използването на коне като животинска тяга е силно ограничено и се извършва само в слабонаселени региони, или миноритарни общества със запазени традиционни етнокултурни схеми на живот, който е свързан с отглеждане и използване на конете, като работна тяга.

съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: концентриране в точно определени райони – съвсем естествено птицевъдството в България е концентрирано в районите, които са известни със своето зърнопроизводство. Става въпрос за Великотърновска, Варненска, Ловешка, Шуменска и Добричка области.

В заразения двор болните и здравите птици се унищожават по безкръвен начин и стопаните се обезщетяват. Възприемчивите птици се затварят и се ваксинират.

В здрави птичи стада болестта се внася чрез доставки на птици, еднодневни пилета или яйца за разплод, произхождащи от заразени стопанства.

Здравите птици от заразеното стадо се подлагат на изколване, месото се използва след преваряване. При кланичното обработване на птиците трябва да се вземат мерки за предпазване на хората от заразяване.

АПП настоява за по-ефективни действия Птицевъдство от страна на МЗХ за защита на…

Агротема: Бъдеща база за преработка на птичи тор предизвика протести в Дебелец

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Пилетата стоят неподвижни и безучастни, а изпражненията им са белезникави и засъхват бързо около клоаката като твърда бяла запушалка. Отделянето на изпражненията спира, пилетата напълно престават да поемат храна, подуват се и умират.

СПБ организира обучение за повишаване на биосигурността в птицевъдните стопанства

Регистрация на първи изкупвач на сурово краве, овче, козе и биволско мляко

) чума по птиците. Почти по същото време в Англия е изолиран вирусът, който е диференциран от вируса на класическата чума. Болестта е била наречена атипична чума (псевдочума).

С удоволствие ви представяме септемврийския брой на списание „Птицевъдство", посветен на иновациите и напредъка в индустрията. В този брой ще откриете:

България иска от ЕК защитни мерки срещу вноса на яйца от Украйна

Report this page